top of page

Kunštát bude mít saunu v zeleni

Od posledního setkání s veřejností na komunitním plánování proměny Jelínkova areálu uběhl rok. Máme za sebou několik zásadních úspěchů. Prvním je architektonická studie, do které Molo architekti a Steiner a Malíková krajinářští architekti zapracovali návrhy veřejnosti na budoucí využití areálu.


Na proměně Jelínkova areálu spolek Na Slunci soustavně pracuje od léta 2019. V červnu 2022 hotový koncepční materiál schválilo zastupitelstvo města Kunštát jako možný podklad pro budoucí rozvoj Jelínkova areálu. Zároveň udělilo souhlas s umístěním a provozováním mobilní sauny v Jelínkově areálu. Právě ta se totiž umístila v popředí aktivit, na které si dospělí i dětští účastníci participativních setkání přáli dostat v areálu místo.


Od května 2022 proběhlo už 6 komunitních brigád. Postupně připravujeme terén na stavbu jednoduché sauny pro 6–10 lidí a také dřevo na její vytápění. Sauna bude první proměnou, kterou společně – vlastníma rukama, z našich finančních darů, s podporou Nadace Via a se souhlasem města Kunštát – v Jelínkově areálu uskutečníme. Kunštátští i přespolní ji pak budou moci zažívat doslova na vlastní kůži, poprvé už letošní zimu.


Mít saunu v zeleni, dívat se na nebe, během chlazení dýchat čerstvý vzduch a poslouchat zvuky lesa.

Jednoduchá mobilní sauna sudového typu se sprchou a ochlazovací kádí na dřevěném pódiu je naším startovním řešením pro tvorbu saunovacího zázemí a saunové kultury v Kunštátě. Je to také volba, jak saunu zprovoznit co nejdříve. Saunová kamna chceme poprvé roztopit již do konce listopadu!


Pomozte nám i Vy – v sobotu 12. listopadu se zúčastněte poslední brigády před slavnostním otevřením, na které Vás srdečně zveme ve středu 30. listopadu od 17 hod. A do konce listopadu pošlete malý či větší finanční dar do naší kampaně na www.darujme.cz/projekt/1206910. Každou korunu, kterou na saunu přispějete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 50 000 Kč. Děkujeme Vám!


Spolek Na Slunci

 


 


49 views0 comments

Commentaires


bottom of page