top of page

Dobrovolnictví

Staňte se dobrovolníky, je to báječná příležitost!!

Pro všechny ve věku 17 – 30 let, kteří chtějí zažít něco jiného – vyjet a žít nějakou dobu v jiné zemi Evropy, zkusit si pracovat a aktivně se podílet na chodu nějaké z hostujících organizací, naučit se novému jazyku, najít si nové přátele a mnoho jiného…. Staňte se dobrovolníky, je to báječná příležitost!!

Dobrovolníci získávají díky grantům finance na cestu, jídlo, mají zajištěné ubytování a jazykový kurz, dostávají kapesné. Máte –li zájem podívejte na různé organizace, jaké jsou vlastně možnosti dobrovolnictví, v čem se můžete zapojit, co by Vás zaujalo:

Nově se všichni zájemci o dobrovolnické projekty registrují sami.

 

 

 

 

Tam si vytvoříte vlastní profil s vlastními filtry toho, co Vás zajímá. Buď si Vás organizace najdou přímo zde, nebo je to na Vaší vlastní aktivitě, kdy si vy najdete organizaci, která Vás zaujala a pošlete jí link na vlastní profil na stránkách sboru solidarity.

Spolek Na Slunci z.s. má akreditaci na vysílání dobrovolníků. Neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme na Vaší cestě za poznáním! Dobrovolnictví je dobrodružství!!!


koordinátorka:   

Ina Lišková        

inaliskova@naslunci.org

+420 776 043 571

Naši dobrovolníci

dozinky-83.jpg

Naiara

/San Sebastian - Spain / 9/2019 - 10/2020

Již brzy se můžete těšit na článek o naší dobrovolnici Naiaře.
Ronja.jpg

Ronja

/Rozstock - Německo / 8/2018 - 7/2019

Na EVS jsem si přála vyjet, protože jsem nechtěla jít hned po střední škole na univerzitu, a také částečně protože nevím, co, nebo jestli vůbec chci studovat dál. Gymnázium bylo opravdu vyčerpávající a já jsem potřebovala přestávku. Přála jsem si poznat samu sebe,  chtěla jsem zkusit žít sama, ale ve stabilním prostředí, kde budu dělat něco rozumného.
Nechtěla jsem pracovat v zemi, kterou už znám. Přála jsem si nové místo, abych se dozvěděla o jiných kulturách, abych se naučila nový jazyk, setkala se s různými lidmi, než jakými jsem obklopena doma.
Jelínek je dokonalý, protože je to * vegetariánská * lesní * mateřská škola a já jsem veganka a miluji děti. Navíc jsem zde sama, takže mám příležitost mít svůj vlastní byt (můžu se sprchovat, kdykoli chci a když se probudím příliš brzy, nikdo se nezlobí.
Také tohle je cesta, kde se musím naučit se o sebe postarat. Jsem mimo okruh lidí, se kterými jsem žila celý svůj život, dostala jsem se ze zajetých kolejí, na které jsem byla zvyklá.
Také mé cíle jsou zřeknutí se věcí (po materialistické a psychologické stránce), dokončit komiks, který jsem začala, číst knihy, které jsem si přivezla a najít nové, najít přátele po celém světě.
PVR_1541_edited.jpg

Franziska

/Berlín – Německo/ 9/2017 – 7/2018

Ahoj! Já jsem Franziska Mertin z Berlína a jsem nyní na EVS protože jsem chtěla jeden rok žít úplně jinak. Proto jsem přijela do Kunštátu a budu pracovat jako dobrovolnice ve vaší lesní školce. Jsem zvědavá, že se dozvím něco o pedagogice v lesních školkách a myslím si, že získám mnoho skvělých zkušeností.Velmi ráda se učím jazyky a určitě se také chci naučit Česky. Nebude to jednoduché, ale myslím si, že děti budou těmi nejlepšími učiteli. Také chci cestovat a poznat tuto krásnou zemi a Českou kulturu. Opravdu se těším na hledání rozdílů mezi českou a německou kulturou, tradicemi a zvyky. Jsem šťastná, že jsem tu a myslím si, že to bude skvělý rok!
IMG_1558_edited.jpg

Nicolai

/Berlín – Německo/ 3/2018 – 7/2018

Ahoj, jsem Nicolai a jsem z Berlína. Po gymnáziu jsem šel studovat dopravní inženýrství. Brzy jsem ale zjistil, že mě studia nenaplňují. Několikrát jsem navštívil Franzisku v Kunštátě, kde se mi začalo líbit. Když jsem se dozvěděl, že ve školce hledají nového dobrovolníka, aby dokončil projekt, snažil jsem se udělat vše pro to, aby si vybrali mě. A to se povedlo. Je několik věcí, které bych se během svého pobytu v Kunštátě opravdu rád naučil. Samozřejmě bych se rád naučil česky. Od prvního dne se snažím česky mluvit s dětmi i dospělými. A jsem opravdu zvědavý, kolik toho budu umět říci a kolik budu rozumět až tady EVS skončím . Chci také získat zkušenosti v práci s dětmi. Nikdy jsem s nimi před tím nepracoval a nebyl jsem si jistý, jak to půjde. Přesto, moje první pocity byly skvělé. S dětmi v Jelínku je veselo a byl jsem schopný se na ně napojit hned od začátku i přes jazykovou bariéru. Věřím, že do prázdnin se toho ještě hodně naučím. Jinak, život v Kunštátě si chci prostě užít a už to také dělám. Lidé jsou tu příjemní a myslím si, že žít v České Republice je skvělá zkušenost, protože tím, že tu teď žiju se mohu naučit spoustu věcí.

 

Maya-web-150x150.jpg

Maya

/Aarhus Dánsko/ 9/2017 – 12/2017

Na EVS do České republiky jedu hlavně proto, zkusit něco zcela nového venku ze zóny komfortu. Ráda bych si zakusila každodenní život v nové zemi a prostředí , a dostala se tak blíže jiné kultuře. Doufám, že zažiji kulturní výměnu, kdy budu moci i já sdílet některé ze svých zkušeností a něco z mé kultury, a taky doufám, že se dozvím a naučím něco o kultuře české. Těším se, že potkám nové lidi a získám zcela jiné zkušenosti, než ty, které mám a znám a hlavně se těším, že zažiji Vaši překrásnou přírodu. Jsem velmi zvědavá na svůj pobyt a na všechny z Vás se těším.
johanka.jpg

Johanna

/Berlín – Německo/ 1/2017 – 7/2017

Půl rok v Jelínkovi byl skvělý, protože jsem jej strávila na překrásném místě pro děti v lesích Kunštátu. Naučila jsem se hodně jak být s dětmi, které mluví jiným jazykem. Našli jsme si cestu, jak spolu mluvit třeba jenom pár slovy a převážně výrazy tváře. Také se mi líbil vztah dětí a pedagogů. Každodenní život byl plný tvoření, lásky a trpělivosti. Bylo to úžasné pozorovat a být součástí týmu. Jsem velmi šťastná a ráda za svůj čas EVS v Jelínkovi

 

SAM_7173_edited.jpg

Greta

/Bremen – Německo/ 9/2015 – 7/2016

Jelínek mi ukázal nejenom krásu a práci s dětmi, naučil mě českému jazyku a něco z české kultury, pomohl mi také nebát se o svou budoucnost a o to, co přijde dál. Nebylo to vždy jednoduché, stýskalo se mi po rodině, někdy hodně, ale nyní mi zase chybí Jelínek, děti, kolegové a přátelé a já vím, že pokaždé, když se opět potkáme budeme se mít stejně rádi a budeme si rozumět. Děkuji! Byl to báječný čas!

Za podpory

EU-flag-Erasmus_vect_POS.jpg
dzs.jpg
en_european_solidarity_corps_logo_cmyk_0
bottom of page