Deje se u nás

ˇ

PohybovÁ stezka - výtvarná soutEŽ

ˇ

 Je čím dál “normálnější”, že děti tráví více času u obrazovek všech možných velikostí a druhů, než pohybem venku. Asi je naivní si myslet, že to ještě někdy bude takové jaké to bývalo za “nás”. A co si budeme povídat, dostat děti ven je i dosti těžké, když zrovna není bazénová, nebo sáňková sezóna. Celá pandemie postupnému úpadku naší vitality ještě nahrála. A právě během loňského lockdownu přišel nápad na pohybovou stezku.

 Trochu zpestření na procházce lesem. Dětská hřiště jsou prima pro malé děti, ale dospělák tam postává a jen kouká, jestli vše správně klouže, nebo houpe. 

 Pohybová stezka je nápad, jak rozpohybovat celou rodinu s trochou vtipu.

Půjde o 14 zastavení s cviky, které vychází z pohybů zvířat. A aby nám to netvořil někdo z druhého konce republiky, přišel nápad, že si ty zvířátka děti z Kunštátu a okolí mohou nakreslit samy. Ty nejlepší obrázky tak najde jejich autor na 1,5 km dlouhé stezce lesem, na oblíbené pěší trase mezi Kunštátem /na konci ulice Sokolské/ a Rudkou /u fotbalového hřiště/.

 Práce na stezce začnou někdy na jaře..o všem Vás budeme informovat.

Neváhejte tedy sdílet Vašim dětem výzvu na výtvarnou soutěž. 

Vybereme ty nejlepší, ale vystavíme všechny obrázky. 

 

Fotografie nebo skeny obrázků můžete posílat na emailovou adresu: inaliskova@naslunci.org

nebo je můžete fyzicky předat v knihovně u naší milé Radky Banyové.

0001.jpg

HlavnE ven

ˇ

 Loňský školní covidový rok  nám v Dětském klubu Skok, který si děti přejmenovaly na Dobrodružinu,  přinesl výzvy a mnohé nás naučil.  Uzavření provozu také pro nás znamenalo přechod do on-line módu.  Ale copak to jde, dělat družinu on-line? A jak takové práci dát alespoň nějaký smysl? To byly otázky, které jsme si s průvodci/vychovateli kladli od prvního jarního lockdownu.

 Našli jsme společně i smysl i různé způsoby toho, co s dětmi můžeme na dálku dělat, co jim nestíhala pokrýt škola, ani uzavřené kroužky. Za cíl jsme si kladli – vytáhnout děti i jejich rodiny, co nejvíce ven, a také se pokusit o to, aby děti s námi i mezi sebou neztratili kontakt.

 A tak jsme během lockdownů  dětem posílali jednou týdně skupinové maily, ve kterých jsme sdíleli všemožné aktivity, nápady, tipy na zajímavosti např. fotohádanky z okolí, pohybové i tvůrčí výzvy, fotodobrodružné soutěže,  putovní diář, či velké společné malování mandal a mnoho jiného. Za loňský školní rok jsme jich poslali 28.

 Hlavní průvodce/vychovatel Jiří dětem namluvil čtení na pokračování - silný příběh Bratři Lví srdce od Astrid Lingren, který je k poslechu na youtube a stále si nachází své posluchače. Jiří ke svému mluvenému slovu udělal i vlastní hudební doprovod:)

 Mezi nejoblíbenější aktivity určitě patřily  schovávané kešky, a rozhodně také všemožné  venkovní stezky, na které  během svých procházek narazili naši spoluobčané z Kunštátu a jeho celého širého okolí. 2 stezky jsme zapůjčili dokonce i do Boskovic.

 Není však nad opravdový lidský kontakt, ten nemůže žádný on-line svět nám ani dětem nahradit. A tak jsme velmi rádi, že jsme během léta s dětmi mohli strávit parádní 4 projektové příměstské tábory, a že nový školní rok 2021/22 začal v poklidu a snad nám tak i vydrží. Jen škoda, že projektové období Dětského klubu končí v polovině školního roku a zatím není zřejmá jeho návaznost.

ProbEhlo u nás

ˇ