top of page

Deje se u nás

ˇ

zápis LMS 2023 (1).png
Zápis Koloušek 2023.png

Přihlašování na letní tábory spuštěno.

teepee-2647263__480.jpg

Chcete navštívit naši Saunu v lese?

Proběhlo v Dobrodružině

Loňský školní covidový rok  nám v Dětském klubu Skok, který si děti přejmenovaly na Dobrodružinu,  přinesl výzvy a mnohé nás naučil.  Uzavření provozu také pro nás znamenalo přechod do on-line módu.  Ale copak to jde, dělat družinu on-line? A jak takové práci dát alespoň nějaký smysl? To byly otázky, které jsme si s průvodci/vychovateli kladli od prvního jarního lockdownu.

 Našli jsme společně i smysl i různé způsoby toho, co s dětmi můžeme na dálku dělat, co jim nestíhala pokrýt škola, ani uzavřené kroužky. Za cíl jsme si kladli – vytáhnout děti i jejich rodiny, co nejvíce ven, a také se pokusit o to, aby děti s námi i mezi sebou neztratili kontakt.

A tak jsme během lockdownů  dětem posílali jednou týdně skupinové maily, ve kterých jsme sdíleli všemožné aktivity, nápady, tipy na zajímavosti např. fotohádanky z okolí, pohybové i tvůrčí výzvy, fotodobrodružné soutěže,  putovní diář, či velké společné malování mandal a mnoho jiného. Za loňský školní rok jsme jich poslali 28.

Hlavní průvodce/vychovatel Jiří dětem namluvil čtení na pokračování - silný příběh Bratři Lví srdce od Astrid Lingren, který je k poslechu na youtube a stále si nachází své posluchače. Jiří ke svému mluvenému slovu udělal i vlastní hudební doprovod:)

Mezi nejoblíbenější aktivity určitě patřily  schovávané kešky, a rozhodně také všemožné  venkovní stezky, na které  během svých procházek narazili naši spoluobčané z Kunštátu a jeho celého širého okolí. 2 stezky jsme zapůjčili dokonce i do Boskovic.

Není však nad opravdový lidský kontakt, ten nemůže žádný on-line svět nám ani dětem nahradit. A tak jsme velmi rádi, že jsme během léta s dětmi mohli strávit parádní 4 projektové příměstské tábory, a že nový školní rok 2021/22 začal v poklidu a snad nám tak i vydrží. Jen škoda, že projektové období Dětského klubu končí v polovině školního roku a zatím není zřejmá jeho návaznost.

Proběhlo u nás

ˇ

bottom of page