top of page

Procházka areálem

Areál Jelínkovy chaty

Lesní areál Jelínkovy chaty leží v klidné okrajové části Kunštátu (2800 obyvatel) na začátku rozsáhlého lesa. Areál vlastní město Kunštát a byl dlouhodobě užíván k rekreačním účelům. Původně patřil továrnické rodině Jelínků, která jej postavila asi v roce 1942, po roce 1948 byl ve správě Vojenských lesů a statků. Město Kunštát areál odkoupilo v roce 2012. Areál je zanedbaný, některé objekty jsou ve špatném technickém stavu.
 
Plocha areálu je 12 371 m2, jedná se o objekt občanské vybavenosti, typ pozemku – lesní pozemek, katastrálně leží na území dvou obcí (Kunštátu a sousedního Nýrova) a stojí na něm pět staveb: 
.: objekt původní Jelínkovy chaty (zabezpečený technický stav, p.č.st. 74, katastr Nýrov),
.: objekt tzv. horní chaty (špatný technický stav, p.č.st. 76, katastr Nýrov),
.: kuželna (špatný technický stav, p.č. 1674, katastr Kunštát na Moravě),
.: malá lesní chata (zabezpečený technický stav, p.č.st. 75, katastr Nýrov),
.: garáž (zabezpečený technický stav, p.č.st. 77, katastr Nýrov).
 
Nyní se zdá, že výstavba klasickým způsobem je možná pouze na zastavěných plochách těchto původních staveb. V objektu malé lesní chaty sídlí společnost Správa lesů – OLH, s.r.o. (nájem na dobu neurčitou).
 
Parcely spadají na území dvou obcí: Kunštát na Moravě (čísla 1674 a výše) a Nýrov (čísla 465 a stavební parcely 74, 75, 76 a 77). V areálu se nachází i asfaltové hřiště (p.č. 1676).
jelen_areal_podklad_foto.jpg
Jednotlivé fotografické náhledy na areál:
bottom of page